1998

Joshův hlasový trenér předkládá Davidu Fosterovi kazetu, na které Josh zpívá skladbu „All I Ask Of You“ z Fantoma opery. Fosterovi Joshův hlas vyrazí dech.

1999

Leden – Josh zpívá „All I Ask of You“ na inaguraci kalifornského guvernéra Graye Davise

Únor – David Foster volá Joshovi, aby zastoupil Andreu Bocelliho na zkoušce před udílením cen Grammy. Josh zpívá s Celine Dion skladbu „The Prayer“ a všichni, včetně Celine, jsou jeho hlasem uhranuti. Moderátorka Grammy, Rosie O´Donnell žádá Joshe, aby zazpíval v její show.

Během roku se Josh účastní několika charitativních akcí a lidé si začínají všímat jeho talentu. Podepisuje smlouvu se společností 143 Records.

2000

Josh se připojuje k turné „La Luna“ Sarah Brightman.

2001

Květen – Josh se poprvé objevuje v seriálu „Ally McBeal“ a zpívá tam „You´re Still You“. Jeho vystoupení způsobí obrovský poprask, lidé po celých Spojených státech zaplavují webové stránky seriálu a ptají se na Joshe. Mnoho lidí věřilo, že Joshův zpěv byl nadabovaný. Lidé ze společnosti Warner Brothers dávají dohromady webovou stránku o Joshovi a jeho hudbě. Fanoušci se začínají hrnout.

Srpen – Joshova první nahrávka je z 27. srpna, jde o duet „For Always“ s Larou Fabian k soundtracku filmu A. I. Umělá inteligence. 27. srpna také vznikají Joshovy oficiální webové stránky www.joshgroban.com a rodí se Grobania.

Listopad – vychází Joshovo první CD, nazvané jednoduše „Josh Groban“. Josh se čím dál častěji objevuje v televizi a v rádiu a základna jeho fanoušků prudce roste.

2002

Únor – Josh a Charlotte Church zpívají společně píseň „The Prayer“ na závěrečném ceremoniálu zimních olympijských her, který viděla víc jak miliarda lidí po celém světě.

Březen – Josh propaguje své album v Evropě.

Duben – Josh získává za své album první zlatou desku a vystupuje v několika hlavních televizních pořadech – The Tonight Show, Good Morning America, The Today Show. Když se v pořadu 20/20 objevuje jeho profil, lidé si začínají dávat dohromady jeho hlas a tvář. Josh začíná být hvězdou.

Červen–červenec – Josh propaguje své album v Tokiu a na Taiwanu.

Červenec–říjen – 11. července Josh vystupuje jako nejžádanější host roku v pořadu Oprah Winfrey. Ačkoli má zrovna streptokokovou angínu, jeho vystoupení bere dech. Josh si nechává odstranit krční mandle a po několikatýdenní rekonvalescenci se vrací zpátky ke zpívání. Zpívá státní hymnu na Koncertě pro Ameriku na zahájení světové série r. 2002. Jeho debutové CD se dostává na osmou příčku hitparády Billboard 200 Charts.

Srpen – Joshův první single „To Where You Are“ se dostává na první příčku hitparád.

Říjen – Josh nahrává svůj první koncert v kalifornské Pasadeně.

Listopad – CD „Josh Groban“ je od 4. listopadu dvouplatinové. „Josh Groban in Concert“ se vysílá 23. listopadu a 3. prosince vychází na DVD.

Prosinec – Josh vystupuje na slavnostním ceremoniálu udílení Nobelovy ceny míru v Norsku. Jeho druhý single „O Holy Night“ se dostává na první příčku singlové hitparáday Billboardu a Josh je jmenován nejprodávanějších mužských umělcem r. 2002 a magazínem People „Nejvíc sexy nováčkem roku“.

2003

Leden – Josh vystupuje jako jeden z moderátorů na udílení American Music Awards a People´s Choice Awards. Po několik dalších měsíců cestuje a vystupuje v Evropě – Anglie, Nizozemí, Švédsko, Německo, Francie

Únor – Třetí singl „You´re Still You“ se objevuje v rádiích

Září – Josh hraje poprvé na Broadwayi, a to jako Anatolij v muzikálu „Chess“ pro organizaci Actor´s Fund.

Říjen – „Josh Groban in Concert“ je oceněno šestinásobnou platinovou deskou a pokračuje v cestě být nejprodávanějším hudebním videem roku 2003.

Listopad – 11. listopadu vychází druhé CD s názvem „Closer“, kterého se jen během prvního dne prodá 116 000 ks. Debutuje na čtvrté příčce hitparády Billboard 200 Charts a na první příčce v prodeji přes internet

Prosinec – Josh je oceněn Billboard´s Music Award pro umělce a album klasického smíšeného stylu. „Closer“ získává postupně zlatou, platinovou a dvouplatinovou desku.

2004

Leden – „Closer“ se dostává na první příčku hitparády Billboard 200 Charts! Josh vyráží na své první samostatní koncertní turné, lístky na koncerty jsou vyprodány během několika minut. První koncert se koná v Boise ve státě Idaho.

Únor – Josh zpívá „You Raise Me Up“ před zahájením Superbowlu a účastní se show na VH1.

Březen – Josh letí kvůli propagaci a vystoupením do Japonska. Jeho čtvrtý singl „You Raise Me Up“ se dostává na první příčku hitparád.

Duben – Josh se během třech večerů představí na vyprodaných představeních v Radio City Music Hall v New York City.

Květen – vychází soundtrack k filmu Trója, píseň „Remember“ ze soundtracku je Joshovým pátým singlem. Josh vystupuje na koncertě We Are The Future v italském Římě.

Červenec – Josh se účastní online koncertu AOL´s Broadband Rocks Live a jeho vystoupení láme rekordy – během prvního večera ho shlédne víc jak 100 000 lidí. 18. července Josh zahajuje letní turné v St. Louis v Missouri, přičemž většina koncertů po celé zemi je opět vyprodaná.

Srpen – vychází Joshův šestý singl „Remember When It Rained“.

Září – „Remember“ je nominováno na World Soundtrack Award za rok 2004. Josh je nominován na World Music Award pro nejlepšího světového umělce a zpívá na slavnostním udílení cen. Je oceněn AOL Red Members´ Choice Award. Získává nominaci na American Music Award pro nejoblíbenějšího umělce v kategorii rock/pop. Nahrává druhé DVD s koncertem v losangeleském Greek Theatre. Nahrává píseň „Believe“ na soudtrack k filmu Polární expres.

Říjen – Josh vystupuje na akci „Carousel of Hope Ball". V pořadu Oprah Winfrey zpívá „Believe“ a účastní se propagačních vystoupení k uvedení filmu Polární expres.

Listopad – Josh získává cenu Billboard´s Backstage Pass Touring Award v kategorii „Top Small Venue Tour“. Odjíždí na propagaci a premiéru Polárního expresu do Londýna. 27. listopadu zahajuje své první mezinárodní turné v Jižní Africe. Setkává se s Nelsonem Mandelou dobrovolníky a stává se velvyslancem jeho světové kampaně 46664 v boji proti HIV/AIDS u dětí. CD „Closer“ je nominováno na cenu Billboardu v kategorii „Billboard 200 Album of the Year“. 30. listopadu vychází DVD „Josh Groban: Live at the Greek“.

Prosinec – „Live at the Greek“ speciál se vysílá ve Spojených státech. Josh dokončuje své turné po Jižní Africe a řítí se přes Nizozemí, Švédsko, Norsko, Německo a Francii až do Anglie, kde své první mezinárodní turné završuje. Vychází mu sedmý singl „Believe“ a dostává se na vrchol hitparád, je to Joshův čtvrtý singl, který dosáhl první příčky. 14. prosince Josh zpívá před princem Charlesem na Royal Variety Show v Londýně. Po návratu do USA se na Štědrý den počtvrté objevuje v pořadu Good Morning America. Rok 2004 uzavírá sérií nominací, včetně People´s Choice Award, Billboard 200 Award, Zlatý glóbus, Critic´s Choice Award a GRAMMY. Za celý rok 2004 získává 13 nominací! Na Nový rok na akci Dick Clark´s New Year´s Rockin´ Eve přivítá zvoněním rok 2005.

2005

Leden – DVD „Josh Groban: Live at the Greek“ je nominováno na pátou výroční cenu DVD Exclusive Award. „Believe“ je nominováno na Oscara pro nejlepší píseň. Josh zpívá „To Where You Are“ na koncertě pro oblasti postižené vlnou tsunami. 22. ledna Josh zahajuje ve Veroně ve státě New York turné „Josh Groban: Live“.

Únor – Josh je oceněn cenou společnosti Pollstar Concert Industry v kategorii „Best New Touring Artist". Společně s Beyoncé zpívá píseň „Believe“ na 77. ročníku udílení OSCARů.

Březen – turné „Josh Groban: Live“ končí v Sioux City a Josh si bere pauzu před přípravou svého třetího alba. V epizodě „Nejdivočejší sny“ v show Oprah Winfrey zpívá píseň „When You Say You Love Me“.

Duben – Josh se představuje na koncertě VH1 Save the Music vedle Roda Stewarta, Alicie Keyes, Roba Thomase, Joss Stone a Johna Legenda. S Eltonem Johnem vystupuje na akci ve prospěch nadace Breast Cancer Research Foundation.

Červen – Josh získává cenu pro „nejoblíbenějšího umělce“ od organizace American Society of Young Musicians. Uvádí Joshuu Bella do hollywoodské síně slávy a společně s ním na pódiu vystupuje s písní „Mi Mancherai“.

Červenec – Josh se účastní koncertu Live8 ve Filadelfii, který má pomoci zvýšit povědomí o krizi HIV/AIDS v Africe.

Srpen – Josh se podruhé s Johnem Williamsem a Boston Pops účastní Filmové noci v Tanglewoodu.

Říjen – Josh zpívá na zahajovacím zápase Světové série. Jde o druhé pozvání na tuto akci, kterého se mu dostalo.

Prosinec – Josh na akci GRAMMY Jam zpívá píseň „They Won´t Go When I Go“ k uctění díla Stevieho Wondera

2006

Leden – Josh debutuje v Metropolitní opeře jako host Barbary Cook

Duben – Joshovi vzdává poctu jeho alma mater, Los Angeles High School For Arts na prvním ročníku akce Hollywood Tribute Event

Září – nový singl „You Are Loved (Don´t Give Up) se objevuje v rádiích

Listopad – 7. Listopadu vychází Joshovo třetí studiové album s názvem „Awake“ a hned se dostává na vrchol prodejních hitparád u Amazonu a u Barnes & Noble. Album “Awake” vystřelilo na první příčku v Kanadě, na druhou příčku americké hitparády “Billboard 200 Charts” a v Norsku se dostalo na 11. místo. Josh se dostává na 5. místo v prodeji vstupenek. Propagace nového CD vede Joshe do Německa, Nizozemí, Kanady, Norska, Francie, Švédks a Anglie.

Prosinec – Josh končí rok s 1,3 milióny prodaných alb “Awake”, během prvního měsíce za něj získává platinovou desku. “Closer” je pětkrát platinové.

2007

Leden – Josh se objevuje na propagaci akce Hallmark Valentine s albem “With You”, což je limitovaná edice se dvěma novými songy. Joshova nahrávka “When You Say You Love Me” je použita pro hudební valentýnku.

Únor – 17. února Josh zahajuje koncertní turné “Awake” ve Veroně ve státě New York.

Březen – Josh je jmenován nejprodávanějším umělcem všech dob u společnosti Barnes & Noble

Červenec – na charitativní koncertě k poctě princezny Diany na stadionu Wembley v Londýně zpívá Josh společně se Sarah Brightman „All I Ask Of You“.

Říjen – vychází album „Noël“ a jako raketa vystřelí na vrchol hitparády Billboardu, stává se nejprodávanějším albem roku 2007 a láme rekord, který do té doby držel Elvis Presley v počtu týdnů strávených na první příčce hitparád.

Listopad – Josh se objevuje v show Oprah Winfrey, kde propaguje „Noël“ jako jednu z jejích „Nejoblíbenějších věcí“.

Prosinec – Noël je 4x platinové!!!

2008

Únor – Josh zpívá duet „The Prayer“ společně s Andreou Bocellim na udílení cen Grammy… ten samý song, který před téměř deseti lety zpíval s Céline Dion na zkoušce před udílení Grammy a který odstartoval Joshovu kariéru.

Duben – Josh poprvé vystupuje v show Davida Lettermana a po šesti letech tak ukončil požadavky svých fanoušků na účast v show! V časopise People se objevuje mezi 100 nejkrásnějších lidí planety.

Květen - Josh vystupuje v muzikálu Chess v londýnské Royal Albert Hall, po pěti letech si tak zopakoval roli Anatolije.

Červen – Josh vystupuje společně s Vusim Mahlaselou na koncertě k 90. narozeninám Nelsona Mandely v Londýně.

Červenec – Josh zpívá „God Bless America“ na All Star Game. Na svých oficiálních stránkách zprovozňuje videoblog. 27. července je hostem pořadu Loveline.

Srpen – Josh vystupuje v pořadu Last Choir Standing se skladbou „You Raise Me Up“

Září – Josh zpívá na charitativní akci Stand Up For Cancer píseň „Imagine“. 21. září vystupuje na udílení cen Emmy a jeho číslo je vrcholem večera.

Říjen – Josh se účastní charitativních akcí ONExONE, Bridge School Benefit a Carousel of Hope

Prosinec - v Evropě vychází album "A Collection" a Josh přijíždí kvůli jeho propagaci do Londýna, Paříže a vystupuje na koncertě Josého Carrerase v Lipsku. Album "Noël" je nominováno na cenu Grammy v kategorii "Best Traditional Pop Vocal Album" za rok 2008.

2009

Leden - na inauguračním koncertě pro Baracka Obamu zpívá Josh společně s Heather Headley píseň My Country ´Tis of Thee a vystupuje i na inauguračním plese.

Březen - Josh na akci Arts Advocacy Day obhajuje před Sněmovnou reprezentantů ve Washingtonu důležitost umění, uměleckého vzdělávání a humanitních věd.

Červen - vychází DVD "Josh Groban: An Evening in New York City" a DVD/CD "Chess in Concert". Josh se připojuje na twitter a 19. června je slavnostně uveden jako nejmladší člen do Síně slávy v Hollywood Bowl.

Červenec - Josh se účastní newyorského koncertu k 91. narozeninám Nelsona Mandely, kde zpívá sólo píseň "Changing Colors", "Weeping" s Vusim Mahlaselou a "You Raise Me Up" s Arethou Franklin.

Září - vychází album "Mi Plan" Nelly Furtado, na kterém Josh zpívá s Nelly duet "Silencio", koncem měsíce pak vydává nové album "At Home With Friends" Joshua Bell, na němž Josh zpívá "Cinema Paradiso".

Říjen - Josh se účastní dalšího ročníku charitativní akce nadace ONExONE.

Listopad - Josh nechybí ve stovce nejpřitažlivějších mužů r. 2009, které uveřejnil časopis People.

2010

Leden - Josh zpívá národní hymnu před zahájením fotbalového zápasu mezi univerzitními týmy v Rose Bowl v Pasadeně, na basovku ho doprovází Flea z Red Hot Chilli Peppers. Vystupuje na koncertě k poctě Neila Younga, který je vyznamenán titulem Osobnost roku nadace MusiCares.

Únor - připojuje se k dalším téměř 80 americkým umělcům, kteří znovu nazpívali píseň "We Are The World" na pomoc zemětřesením zničenému Haiti.

Duben - objevuje se na oslavě 25. výročí vzniku LACHSA, natáčí film a ohlašuje návrat do seriálu Glee.

Červen - hraje sám sebe v další epizodě seriálu Glee.

Září - vychází první singl (Hidden Away) z alba Illuminations, následují ho Voce Existe Em Mim, Higher Window a L'Ora Dell'Addio.

Říjen - Josh absolvuje v průběhu října a listopadu několik menších koncerty nazvaných "Before We Begin" - pět v USA, jeden v Londýně

Listopad - vychází album Illuminations, v Londýně se vrací do pořadu Loose Women a Never Mind the Buzzcocks, pořádá minikoncert pro Walmart

Prosinec - pořádá svůj první živý online koncert pro majitele alba Illuminations

2011

Leden - Josh v pořadu Jimmy Kimmel Live! zhudebnil některé z tweetů Kanye Westa a následně se toto video stalo tak populární, že se Josh poprvé dostal do Trending Topics na Twitteru.

Únor - ohlášeno turné "Straight To You Tour". Na NBA All Star Game Josh zazpíval americkou hymnu. Spolu s dalšími zpěváky a herci se objevil ve videoklipu Sarah Bareilles k písni „Uncharted“.

Březen - po ničivém zemětřesení v Japonsku vychází na iTunes charitativní album "Songs For Japan" s Joshovou písní „Awake (live)“. Josh je jedním z hostujících dabérů v americkém satirickém seriálu Robot Chicken.

Duben - "Songs For Japan" vychází jako fyzické album ve světě i u nás. Do světa je vypuštěno video k druhému singlu z Illuminations „Higher Window“. Josh poprvé vystupuje v Polsku.

Květen - začátek turné "Straight To You Tour". V posledním díle taneční soutěže „Dancing With The Stars“ jako tajný host překvapil modelku Petru Němcovou, když během jejího čísla začal naživo zpívat „You Raise Me Up“ (dokonce natolik, že zapomněla tancovat). Je také jedním z hostů speciálních posledních dílů The Oprah Show.

Červenec - založení nadace „Find Your Light Foundation“. Americká premiéra filmu "Bláznivá, zatracená láska". Josh vystupuje na Den nezávislosti na "A Capital Fourth" (zpívá „War At Home“ a „Smile“)

Září - turné v Evropě, česká premiéra filmu "Bláznivá, zatracená láska". Album "Duets II" Tonyho Bennetta s písní „This Is All I Ask“, ve které zpívá Josh.

Říjen - turné po Evropě pokračuje, kromě toho se Josh objevuje v americké verzi seriálu "Kancl" (The Office) v roli Waltera Jr., Andyho mladšího bratra, a v halloweenské verzi americké reality show "Bachelorette".

Listopad - konec turné "Straight to You Tour". Objevuje se na charitativní akci nadace Petry Němcové "Happy Hearts Fund".

2012

Leden - vychází nový videoklip "If I Walk Away", natočený Joshovým bratrem Chrisem, Josh také natáčí video s Tonym Bennettem s písní "This Is All I Ask".

Únor - Josh začíná natáčet film "Coffee Town" a spolumoderuje Live With Kelly!

Březen - účast v Live With Kelly!

Duben - Josh se zúčastnil slavnostního večera na podporu asociace Paula Newmana a s Reneé Fleming zazpíval v Lincolnově centru.

Květen - Kromě další účasti v Live With Kelly! se Josh objevuje na předávání cen FiFi a zpívá na charitativním koncertu nadace Davida Fostera.

Červen - Josh se účastní 75. výročí založení organizace Boys & Girls Harbor v Haarlemu, objevuje se na udílení cen Tony a vystupuje na koncertě na podporu své alma mater LACHSA.

Červenec - účast v Live With Kelly!, zazpíval na finálním koncertě pořádaném vinařstvím Roberta Mondaviho.

Srpen - účast na koncertu na podporu učitelů a vzdělávání TEACHERS ROCK v Los Angeles, Josh se vrací do studia a začíná s nahráváním nového alba.

Říjen - Josh získává cenu pro mladé umělce na National Arts Awards 2012.

Listopad - Joshovo druhé vystoupení v americké verzi seriálu "Kancl", tentokrát v epizodě "The Boat".

Prosinec - vychází singl "Brave" k připravovanému albu "All That Echoes", Josh vystupuje na koncertě k poctě Marvina Hamlische, kde zpívá "Thru the Eyes of Love"

2013

Leden - na speciálním koncertě, vysílaném na webových stránkách HSN.com Josh představí písně z nového alba "All That Echoes"

Únor - v amerických kinech se vysílá speciální koncert k novému albu, které vychází o den později. Josh vystupuje v pořadech Good Morning America, Live With Kelly & Michael! a v Ellen Degeneres Show. Objevují se první data nadcházejícího turné. Josh natáčí koncert pro PBS v Lincolnově centru.

Březen - vychází videoklip k "Brave", v rámci propagace nového alba Josh vystupuje v několika britských a amerických pořadech (Dancing With The Stars, Jay Leno Show...).

Duben - vychází videoklip k "I Believe", Josh se připojuje ke kampani "Live Below The Line" a zahajuje koncertní turné na Novém Zélandu a v Austrálii.

Květen - vystupuje v několika pořadech v americké TV, pokračuje v koncertním turné v Evropě a nachází si také čas na chat s fanoušky na twitteru.

Červenec - v amerických kinech se promítá Joshův koncert (ATE Artist Cut) z Lincolnova centra, natočený v únoru téhož roku.

Září - Josh chatuje s fanoušky na Reddit AMA (Ask Me Anything - Zeptej se na cokoli), vystupuje společně s dalšími umělci v Londýně na akci BBC2 Prom’s In The Park, zpívá píseň "I Believe" v show Ellen DeGeneres a ve finále soutěže Amerika má talent.

Říjen - zahajuje americké turné "In The Round" se speciálním 360stupňovým jevištěm, zároveň se objevuje v epizodní roli v seriálu "It's Always Sunny In Philadephia", v epizodě The Gand Saves The Day.

Listopad - objevuje se v epizodní roli v seriálu "The Crazy Ones" a přispívá matčiným receptem na vánoční snídani do knihy Bless The Table.

Prosinec - vystupuje jako speciální host na benefičním koncertu Cyndi Lauper & Friends: Home for the Holiday, vydává nový singl "Your Hideaway", vystupuje v show Davida Lettermana, kde představí 10 nejlepších vánočních songů roku 2013. Pro své fanoušky společně s Kid Snippets připravuje vtipné video, kde jeho hlas nahradí děti. A jako obvykle před koncem roku navštíví obchodní dům Target, kde nakoupí hračky v rámci akce Toys for Tots.

2014

nahoru

Josh osobně