Termínem GROBAND označují fanoušci fantastický tým hudebníků, který Joshe doprovází na jeho turné a jiných vystoupeních. Josh na svých albech spolupracoval s celou řadou umělců, ale jen někteří z nich se zapsali do srdcí fanoušků tak jako Josh. A stejně jako Josh, tak i oni mají úžasný smysl pro humor a koncertní turné si vyloženě užívají a dělají je s radostí. Každý z nich je sám o sobě vynikajícím umělcem, ale jako skupina jsou prostě nejlepší.
V průběhu let došlo na některých pozicích k výměně členů Grobandu, někteří odešli, následujíce svou vlastní kariéru, ale přišli jiní. Na ty nejdůležitější fanoušci nezapomínají :-)


Tariqh Akoni
Hudební ředitel, kytara

www.tariqh.com

Nejen jeden z nejlepších kytaristů, ale také úžasný člověk. Během dospívání byl Tariqh vystavený rozmanitým druhům hudebních žánrů a když v 16 letech vzal poprvé do ruky kytaru, našel svou životní vášeň. Láska k hudbě ho zavedla až ke studiu na prestižní Berklee College of Music v Bostonu, ale nejvíce zkušeností získal hraním v místních klubech a učením se od zkušených hudebníků. V roce 1997 se přestěhoval do Los Angeles a od té doby vystupoval kromě jiných s takovými velikány jako např. Geroge Duke, Chaka Khan, Whitney Houston, Backstreet Boys, Christina Aguilera, Huey Lewis a Stevie Wonder. Když není zrovna na turné, je možné ho najít na losangeleské Music Academy, kde dělá vedoucího kytarového oddělení.


Andre Manga
Basová kytara

www.andremanga.com

Andre vyrostl v Kamerunu a odjakživa ho přitahovala hudba. Bylo mu pouhých sedm let, když si z bambusu a kmene stromu vyrobil první hudební nástroj. Neposlechl své rodiče, kteří se obávali, že se kvůli hudbě nebude věnovat studiu na vysoké škole, a vyhledal společnost muzikantů a studoval hudbu tajně. Když bylo jeho tajemství prozrazeno, připojil se Andre v sedmnácti letech ke Kamerunskému národnímu orchestru. Od té doby vystupoval a nahrával s několika světoznámými umělci, mezi něž patří Manu DiBango, Paul Simon, Sinead O´Connor, Ladysmith Black Mambazo a Peter Gabriel.


Christian Hebel
První housle

Christian Hebel se připojil k Joshovi na turné Straight to You Tour. Narodil se v americkém státě Michigan a už jako dítě si zamiloval nástroj, který předurčil jeho budoucí povolání. Soukromé lekce houslí ho dovedly přes Michiganskou státní univerzitu a Mannes College of Music, kde vystudoval hudbu, až do symfonického orchestru v Lansingu, kde hrál pod vedením legendárního dirigenta Gustava Meiera. Od té doby vystupuje na recitálech či jako hostující sólista po celé Severní Americe, v Evropě a jako koncertní mistr na takových místech, jako je Carnegie Hall, Lincoln Center, Staples Center či Madison Square Garden. Nevyhýbá se ani práci pro film (Alenka v říši divů, Superman se vrací, Sex ve městě 2) a to mu umožnilo spolupracovat s takovými velikány jako jsou John Williams, Danny Elfman nebo Bill Ross (foto: Jana Fabova).


Daniel Rosenboom
Trubka

ww.danielrosenboom.com

Kreativní trumpetista, improvizátor, skladatel a hudební producent pochází z Los Angeles, vystudoval Eastman School of Music, UCLA a Kalifornský institut umění. Jako hudebník na volné noze pravidelně vystupuje s nejlepšími losangeleskými skupinami a hudebníky včetně Losangeleského filharmonického orchestru, nahrává pro televizi a film a vystupuje se skupinami The Daniel Rosenboom Quintet & Septet či PLOTZ! Vydal několik alb, to nejnovější - Book of Omens - vychází v červenci 2013. S Joshem vystupuje od turné Straight to You Tour.


Ruslan Sirota
Piano

http://ruslansirota.com

Ruslan, držitel ceny Grammy, se narodil na Ukrajině do židovské rodiny. Jeho otec, sám aktivní kytarista, ho přivedl k hudbě již v útlém věku. Na piano začal hrát v sedmi letech. V roce 1990 se rodina přestěhovala do Izraele, kde se v šestnácti letech jako zázračné dítě stal pianistou v tehdy populární izraelské jazzové skupině "Confusion". V osmnácti získal stipendium na Berklee College of Music a o dva roky později se přestěhoval do Bostonu, kde v jazzovém klubu Wally's Jazz Café vystupoval s místními umělci a začal se zajímat o R&B, funk a soul. V roce 2004 se přestěhoval do Los Angeles, kde rozjíždí profesionální kariéru. Od té doby vystupoval např. se Sealem, Brianem McKnightem, Ericem Benetem, Marcusem Millerem a Chickem Coreou. Na podzim 2011 vydal debutové album "Ruslan". V roce 2013 se připojil k Joshovu turné All That Echoes, na piano nahradil Marka Stephense (foto: Kornelia Hanks).


Lucia Micarelli
Koncertní mistr, první housle

www.luciamicarelli.com

Lucia je houslistka světové třídy, která se přidala k Joshovu turné Awake a ohromila davy svým úžasným talentem. Lucia začala hrát na housle ve třech letech a v šesti letech debutovala s honolulským symfonickým orchestrem. Když jí bylo jedenáct, začala studovat Julliard a od té doby také koncertuje po Spojených státech a Evropě. Koncertovala například i s Jethro Tull. Lucia má velmi osobitý styl. Na pódiu hraje bosá a ve chvíli, kdy se rozehraje, se ponoří do jakéhosi transu. Svým vystoupením se jí daří strhnout diváky. 6. října 2008 jsme měli možnost vidět Luciu v Praze, kde vystoupila na koncertě jazzového trumpetisty Chrise Bottiho.


Craig MacIntyre
Bubny

Rodák z Bostonu začal hrát na bubny jako teenager a rychle se stal jedním z nejvyhledávanějších žijících bubeníků v zemi. Předtím, než se připojil k Joshově bandu, vystupoval Craig kromě jiných i s umělci a skupinami Jackopierce, Toni Lynn Washington, Jess Klein, Johnny A a Swinging Steaks. Nyní žije v Los Angeles, hraje v ultramoderní skupině Our Friend the Atom a také pracuje jako hudební ředitel a bubeník pro americkou umělkyni Heather Waters.


Tim Curle
Bicí, vokály

Tim Curle je úžasný hráč na bicí. Absolvoval University of Oregon a University of Southern California, vystupoval a nahrával s několika mimořádnými umělci, jako je např. Herbie Hancock, Elton John, David Foster, Chriss Botti, Lucia Micarelli, Zach Provost, Bird York, John Williams, Angie Stone, Andrea Corr či Bela Fleck. Pokud není zrovna na turné s Joshem, učí hru na bicí a bubny na Mt. San Antonio College.


Mark Stephens
Piano

www.markstephensmusic.com

Skvělý jazzový pianista a skladatel, nominovaný na cenu Grammy, se k Joshovi přidal během jeho turné Awake v roce 2007. Již dříve spolupracoval s řadou umělců, mezi něž patří Chaka Khan, Alanis Morissette, Prince, Diana Ross, Jeffrey Osbourne, Take 6, Marcus Miller, Michael Brecker, Stanley Clarke, Lee Ritenour, George Duke, Larry Carlton, Kirk Whalum, Boney James, Jonathan Butler a Rachelle Ferrell.


Zachary Provost
Piano

http://www.zacharyprovost.com

Josh osobně